Seven's Design

Trabzon Web Tasarım

Trabzon Web Tasarım Firması Mı Arıyorsunuz?

Sizlere deneyim ve tecrübelerimizden söz etmek ve yaptığımız işi tanıtmaktan mutluluk duyarız. İşinde uzman tasarımcı ekibimizle web dünyasına adım atmak isteyen tüm müşterilerimize bilgi ve deneyimlerimiz doğrultusunda en iyi ve en profesyonel tasarımları sunmaktayız.

Trabzon Web Tasarım

Web Tasarım süreci nasıl işler?


Dilerseniz bu süreç hakkında kısa bilgilerle size açıklayıcı bir bilgisel geçelim. Bu bilgiler temel bilgilerdir. Trabzon Web Tasarım firmaları içerisinden bizi tercih etmeseniz bile size çıktığınız yolda bilgi verecek, yol gösterecek, aklınızda bir fikir oluşmasını sağlayacak bilgiler içermektedir.

Web tasarımı, bir sitede yer alan görsel ve metinsel içeriklerin estetik ve okunabilirlik kapsamında ve düzenlemesi işidir.
Estetik ve okunabilir ögelerin bir kombinasyonu olan web sitesi tasarımı, bir sitesinin görünümünü (renklerini, yazı tiplerini,görsellerini vb.) belirleyen bunun yanında sitenin yapısını ve kullanıcı deneyimini şekillendiren bir süreçtir.
Web tasarım süreci analizlerden tutun, SEO ve tasarım optimizasyonuna kadar tüm tasarım araçlarını birleştiren kompleks bir süreçtir. Tasarımcının profesyonelliği ve deneyimi sürecin sağlıklı şekilde ilerlemesini sağlayan en önemli unsurlardandır.

Web tasarım ve Web sayfası Geliştirme Farkı nedir?

Web tasarım, belirli bir siteyi görsel ve kullanıcı deneyimi bakımından tasarlamayı ifade eder.
Web sayfası geliştirme ise bir web sitesinin kurulumu, bakımı, web sitesinin optimizasyonu, çalışma durumu gibi kod bakımından düzenlenmesi durumudur.
Web sayfası geliştirmek için bir takım kodlama dilleri kullanılır. Bunlardan en yaygın olanlar HTML, CSS ve İçerik Yönetim Sistemleri(CMS)dir.
Kısaca bunlardan da söz edelim.

HTML (Hypertext Markup Language-Hipermetin İşaretleme Dili) :

Web sitelerini oluşturmak için kullanılan web tarayıcıları tarafından yorumlanabilen webin yapısını oluşturan işaretleme dilidir. Bir kodlama dilidir. Ancak programlama dili değildir. İnternet ortamında gördüğümüz her şeyin temelini oluşturan dildir.

Html - CSS

CSS(Cascading Style Sheets – Basamaklı Stil Şablonu):

Bir web sayfasının görsel olarak tasarımını, yerleşimini, yazı tiplerini, düzenini kısacası görsel olarak tüm içeriğini belirleyen kodlama dilidir. HTML ile birlikte çalışır. Adından da anlaşılacağı üzere bir stil belirleme dilidir. Web sitenizin stil kodları bu sayede kodlanır.

CMS - İçerik Yönetim Sistemi

CMS (Content Management System – İçerik Yönetim Sistemi) :

Bu sistemler hazır sistemlerdir. Web sitenizin içeriğini kod bilgisi ihtiyacı olmadan düzenleyen sistemlerdir. Kullanıcı dostudur. Hiçbir kodlama bilmeyen kişilere dahi bir web sayfası oluşturma imkanı sunabilir.

Özgün Tasarım

Bir web sayfasının kopya olmaması, benzersiz oluşu onu ön plana çıkartan başlıca kriterlerden biridir. Bu nedenle oluşturulan web sayfalarının diğerlerinden farklı olması büyük önem arz etmektedir. Burada ise tasarımcının profesyonelliği ve kreatif fikirleri ön plana çıkmaktadır. Eğer rakiplerinizin önüne geçmek istiyorsanız web tasarım konusunda sitenizi profesyonellere emanet edin.

Responsive (Duyarlı) Tasarım

Responsive tasarım web sayfasının internete erişimi olan tüm cihazlarda kullanılabilmesini sağlayan bir özelliktir. Web sitesini kodlarken ya da bir içerik yönetim sistemi tercih ederken öncelik verilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Çünkü web verilerine göre artık günümüz teknolojisi mobile indirgenmiş haldedir ve internet trafiğinin yarısını mobil teknolojiler oluşturmaktadır. Bu yüzden oluşturulan web sayfasının mobil uyumluluğu olması artık tüm web sayfaları için zorunludur.

SSL Sertifikası (Secure Sockets Layer)

SSL sertifikası site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan protokoldür. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcının veri güvenliğini sağlayan protokol de diyebiliriz. Ayırt edilmesi gereken şey ise şudur: SSL Sertifikası web sayfasını ve kod yapısını koruyan bir protokol değildir. SSL sertifikası arama motorlarına web sayfasının güvenilir olduğunu bildirir. Bu aynı zamanda arama motorlarınca sizi ön plana çıkartan bir detaydır. Sizi güvenilir siteler kapsamında değerlendirir ve arama sonuçlarında öne çıkartır.

SEO (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu):

Arama motoru optimizasyonu yani SEO adından da anlaşılacağı üzere sizi arama motorlarında öne çıkartmak için, güvenilir siteler arasında sergilenmeniz için ve referans bağlantılarınızla birlikte internet kullanıcısının önüne verilerinizi öncelikli çıkartma düzenlemeleridir. Bu optimizasyonun birçok çeşidi vardır. Aslında yukarıda anlattığımız tüm içeriğin hepsinin düzgün şekilde yapılması SEO’yu doğrudan etkiler. SEO ile rakiplerinizin önüne geçerek daha fazla kullanıcıyı web sayfanıza çekebilirsiniz. Bu kullanıcıyı kanalize edeceğiniz alanlar ise tamamen sizin elinizde olur. Aslında kod yapısından sonra en önemli şeydir diyebiliriz. Bu sebeple profesyonellerce yapılması şarttır. Çünkü düzgün yapılmayan optimizasyon sizi arama motorlarında sandbox’a yani kara listeye alabilir. Arama sonuçlarında çıkmamak bir web sayfası için düşünülebilecek en kötü senaryodur. Çünkü doğrudan linke sahip olmayan kullanıcıyı web sitesine çekememenize sebep olur.

Hızlı Web Sayfaları

Kullanıcı deneyimini etkileyen faktörlerden biri de hızlı açılan web sayfalarıdır. Web sayfaları ne kadar hızlı açılırsa kullanıcının siteyi incelemesinde ve kalıcı olmasında çok önemli bir yere sahiptir. Yapılan analiz ve verilere göre 3 saniyeden uzun süren site açılma hızları kullanıcıyı alternatif aramaya yönlendirmektedir. Bunu kendiniz de deneyimleyebilirsiniz. Tıkladığınızda açılmayan veya yüklenmeyen bir web sayfasını gördüğünüzde “bu site açılmıyor” diyerek bir sonraki siteye geçtiğiniz kesinlikle olmuştur. Hızlı web sayfaları için doğru kod yapısı ve gereksiz eklentilerden uzak durmak şarttır.

Trabzon Web Tasarım

Web sayfanız sizi gerçek ve sanal dünyaya tanıtan, sizlere yeni kapılar açan, yeni müşteriler bulan araçlardır. Web tasarımınız ve kod yapınız ne kadar başarılı olursa o seviyede kullanıcıların ilgisini ve talebini çeker. Trabzon web tasarım firmaları içerisinde Seven’s Design olarak sizlere en iyiyi, en kaliteli şekilde kodlama ve sunma gayretindeyiz. İhtiyaçlarınızı dinliyor, ihtiyaçlarınızı doğru analiz ediyor ve süreci planlamaya başlıyoruz. Süreç sonunda sizler için en doğru tasarımı yapmanın mutluluğunu hep birlikte paylaşıyoruz.

Seven’s Design olarak Trabzon web tasarım firmalarından farkımız sadece web tasarım alanında hizmet vermek değil, daha birçok alanda hizmet veriyor olmamızdır.

Markalaşma sürecinin başından sonuna kadar deneyimlerimizle size zarar ettirmeden bu süreci tamamlamanızı sağlıyoruz. Kurumsal kimlik oluşturma konusunda verdiğimiz destek ile sizleri rakiplerinizin önüne taşıyoruz.

Biz Kimiz

Trabzon Web Tasarım Firmalarından bizi ayırt eden hizmetlerimizden bazıları şunlardır.

Web Tasarım
E-Ticaret Sitesi KurulumuE-Ticaret Sistemleri Bakım ve Yedekleme İşlemleriE-Ticaret Süreci Danışmanlığı
Grafik Tasarım ( Logo Tasarımı, Banner Tasarımı, Kartvizit Tasarımı, Davetiye Tasarımı, Reklam Tasarımı, Slider Tasarımı, Broşür Tasarımı, Araç Giydirme Tasarımı, Sticker Tasarımı, Duvar Kağıtları Tasarımı, kişisel ihtiyaçlara yönelik tasarımlar vb. görsellik gerektiren tüm tasarımlar)
Kurumsal Kimlik Tasarımı
Markalaşma Sürecinde Profesyonel Danışmanlık
Sosyal Medya Yönetimi
Sosyal Medya İçerik Üretimi (Video, Post, Reels, Görsel, Banner vb.)
Sosyal Medyada Rakip Analizi ve Planlama
Dijital Reklam Yönetimi, Reklam Hizmetleri
Profesyonel SEO Desteği( Arama Motoru Optimizasyonu)
Video KurguVideo MontajProdüksiyon
İnternet Dünyasına Dair Her Alanda Danışmanlık Hizmeti.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz

Seven’s Design – Dijital Tasarım AtölyesiTrabzon Web Tasarım Firması

Ortahisar Web Tasarım, Akçaabat Web Tasarım, Araklı Web Tasarım, Arsin Web Tasarım, Beşikdüzü Web Tasarım, Çarşıbaşı Web Tasarım Çaykara Web Tasarım, Dernekpazarı Web Tasarım Düzköy Web Tasarım Hayrat Web Tasarım Köprübaşı Web Tasarım Maçka Web Tasarım Of Web Tasarım Sürmene Web Tasarım Şalpazarı Web Tasarım Tonya Web Tasarım Vakfıkebir Web Tasarım Yomra Web Tasarım Trabzon Web Tasarım, Giresun Web Tasarım, Samsun Web Tasarım, Sinop Web Tasarım, Ordu Web Tasarım

Paylaş

Yorum bırakın